Elazığ Sohbet odası

admin     18-05-21     Chat Odaları, Sohbet Odaları     Elazığ Sohbet odası     45 Defa Okundu

Elazığ Sohbet odası;

Türkiyenin doğu anadolu bölgesinde yer alan Kadim Şehir elazığ in Değerli bay bayan katılımcılarının birbirleri ile tanışıp sohbet etmeleri için kurulmuş bir elazığ sohbet odası, mobil chat sitesidir. Elazig  da yaşayan insanların türkiye deki bütün insanlar ile konuşabilecek leri tamamen ücretsiz Bedava sohbet odaları olarak elazığ halkının güvenli sohbet etmelerine imkan sunar. Elazığ sohbet odası içerisinde para ödemeden üye olmadan baylar ile sohbet edebilirsiniz. Elazig sohbet odası içerisinde katılımcı erkek ler ile tanışabilirsiniz. Elazig sohbet odaları içerisinde sohbet, chat üyeliksiz, bedava, kaliteli, güvenli, gizli, sıcak, seviyeli ve geveze insanların katıldığı bir mobil sohbet platformudur.

Elazığ hazar golü;

,Türkiye’nin en önemli göllerinin başında gelen Hazar Gölü, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Eşsiz güzelliği ve doğası ile büyüleyen Hazar Gölü, günümüzde pek çok farklı etkinlik ve buluşmalara ev sahipliği yapması ile ünlenmiştir. Hazar Gölü’nü ziyaret etmek ve oradaki atmosferi yakından görmek için tercih edebilecek olduğunuz 3 farklı seçenek bulunuyor. Hazar golü ziyaretçileri elazığ sohbet odaları içerisindeki bay bayan katılımcılar ile sohbet edebilir.

,Demir yolu, kara yolu ve hava yolu üzerinden Hazar Gölü’ne erişim mümkündür. Ancak göle ulaşmak için en uygun tercih kendi aracınız iledir. Kendi özel aracınız ile Hazar Gölü’ne gitmek için Elâzığ şehir merkezi üzerinden Diyarbakır yönüne doğru devam edin. Bu istikamet üzerinden yaklaşık 110 km sonra Hazar Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Hazar Gölü’ne havayolu ile gelmek için Elâzığ şehir merkezine yaklaşık 12 km mesafede olan Elâzığ Havalimanını kullanabilirsiniz.

,Hazar Gölü, Türkiye’nin Elâzığ şehrindeki Sivrice ilçe yakınlarında yer almaktadır. Elâzığ merkeze yaklaşık 20 km mesafede bulunan Hazar Gölü, Diyarbakır’a ise yaklaşık 115 km mesafede yer almaktadır.

Şu konular ilginizi çeke bilir ;


,Hazar Gölü Hangi Şehirde?

Hazar Gölü, Türkiye’nin Elâzığ şehrindeki Sivrice ilçe yakınlarında yer almaktadır. Elâzığ merkeze yaklaşık 20 km mesafede bulunan Hazar Gölü, Diyarbakır’a ise yaklaşık 115 km mesafede yer almaktadır.

Hazar Gölünün Büyüklüğü, Oluşumu ve Özellikleri

Dünyanın en önemli nehirlerinden birisi olarak adlandırılan Dicle Nehri’ne akan Hazar Gölü’nün büyüklüğü 81 km2 olarak geçmektedir. Uzunluğu ise 22 kilometredir. Hazar Gölü’nün oluşumu rift ve kırık sistemleri adı verilen sistemler sonrasında oluşmuştur. Hazar Gölü, dünyanın en uzun kırık hattı yani rift sistemi üzerinde yer almaktadır. Rift sistemi de Afrika’nın doğusunda bulunan çeşitli göllere verilen isimdir.

Başta Akabe Körfezi, Kızıldeniz, Lüt Gölü ve Şeria Oluğu olmak üzere farklı göllerden Amik Ovası’na kırık sistemi ulaşmaktadır. Bu kırık sistemi Doğu Anadolu’daki fay hattına ulaşmakta ve bu fay hattı da yer kabuğunun hareket etmesine sebep olmaktadır. Bu hareketlenmeler sonrasında meydana gelen çökmeler ile birlikte Hazar Gölü oluşmuştur.

Hazar Gölü’nün özelliklerinin başında kışın aralık ayında su seviyesinin azalması ve yazın haziran ayında ise en yüksek seviyede olmasıdır. Bunun dışında Türkiye’nin en derin göllerinden birisi olan Hazar Gölünün en derin kısmı kuzeydoğusudur. Çeşitli akarsu ve göllerden gelen suların büyük bir bölümü buraya akmakta ve gölün derinliği yaklaşık 213 metre olarak bilinmektedir. Ancak bu derinlik farklı kaynaklar tarafından çeşitli yükseklikler ile açıklanmıştır.

DSİ yani Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gölün derinliğinin 152 metre olduğu açıklanmıştır. Diğer bir araştırmada ise gölün en derin kısmının 80 metre yüksekliğinde olduğu tespit edilmiştir. Https://Sevdayelim.net elazığ li hemşerilerimize geveze sohbet  sunar.

Elazığ sohbet sitesi, elazığ sohbet siteleri, elazığ sohbet odaları, elazığ sohbet odası insanlara bedava sohbet, chat etmesini sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Elazığ Sohbet odası

Elazığ Sohbet odası

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

İnternette vakit geçiren insanların ziyaret ettiği sohbet sitelerinde yeni arkadaşlar edin.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.