Elazığ chat

admin     31-05-21     Chat Odaları, Sohbet Odaları     Elazığ chat     27 Defa Okundu

Elazığ chat;

,Elazığ chat Sitesi. Elazığ’da yaşayan veya Elazığ’lı olupta farklı bölge yada ülkede yaşayan insanların bir arada sohbet edebilmelerini sağlıyoruz … http://Sevdayelim.net sanal alemin yeni arayüzü.

elazig, elazig sohbetelazig chat, elazig cet, elazig sohpet, elazig muhabbet, elazig sohbet odalari, elazig sohbet siteleri, elazig chat kanali, elazig chat sohbet …

Elazığ

Elazığ chat

Sevdayelim.net

Edirne Siyasi Haritası
Genel Bilgiler
Yüzölçümü: 8.455 km²
Nüfusu: 569.616 (2000)
Nüfus Yoğunluğu: 67
Şehir Nüfusu: 364.274 (2000)
Köy Nüfusu: 205.342 (2000)
Yıllık Nüfus Artış Hızı: %13,39
Yıllık Şehir Nüfus Artış Hızı: %28,45
Yıllık Köy Nüfus Artış Hızı: %-8,77
İl Trafik No: 23
İl Telefon Kodu: 424

Hakkında Bilgi
Elazığ’ ın İlçeleri: Ağın, Akçakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice’ dir.

Coğrafyası: Elazığ, Fırat Havzası’ nın “Yukarı Fırat Bölümü” nde yer alan bir Doğu Anadolu kentidir. İl genellikle dağlar ve ovalarla kaplıdır. İl toprakları, doğu ve güneyden, Güneydoğu Torosların batı uzantılarıyla, kuzey ve batıdan ise Keban ve Karakaya baraj gölleriyle çevrili bulunmaktadır.

İklimi: Doğu Anadolu Bölgesinin güneybatısında yer alan Elazığ İlinde bölgenin diğer bölümlerinden oldukça farklı ve karakteristik bir iklim dikkati çekmektedir. İlin gerek coğrafi konumu, gerekse morfolojik özellikleri bu elverişli durumun ortaya çıkmasında en büyük etken olmuştur. İlde karasal iklim egemen olup, kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Ancak il çevresinde oluşturulan baraj gölleri, iklimde kısmen sapmalar göstermektedir.

Tarihçesi: Elazığ, Doğu Anadolu’ da tarihi Harput Kalesi’ nin bulunduğu tepenin eteğinde kurulmuş bir şehirdir. Mevcut tarihi kaynaklara göre Harput’ un en eski sakinleri M.Ö. 2000 yıllarından itibaren Doğu Anadolu’ ya yerleşen Hurrilerdir. Harput ve çevresi, 26 Ağustos 1071 Malazgirt muharebesinden sonra 1085 yılında Türklerin eline geçmiştir. Çubukoğulları, Artukoğulları, Akkoyunlular ve Osmanlılar bölgede hüküm sürmüşlerdir.

Ne Yenir: Elazığ-Harput mutfağı yörenin özelliklerine bağlı olarak çok büyük çeşitlilik ve zenginlik gösterir. İlin kendine has ve kendi ismiyle anılan pek çok yemeği vardır. Bu yemekler ülkemizin bir çok yöresinde Elazığ yemeği olarak yapılmaktadır. Kellecoş, işgene, Harput köfte, taş ekmeği, peynir ekmek, fodula, gömme, ufalama, söğürtme, ışkın, pirpirim, hesüde, gaygana, pestilli yumurta, dolangel, kalbur hurması, dilber dudağı, Elazığ’ a has yemek ve tatlılardan bir kaçını örnek olarak verebiliriz.

Şu konular ilginizi çeke bilir ;


Elazığ’ a nasıl gidilir?

Karayolu: İlde karayolu ile ulaşım, hemen hemen tüm bölgelere (bu bölgelerdeki bazı illere) özel otobüs işletmeleri tarafından sağlanmaktadır. Otogar Tel: (+90-424) 224 20 02

Havayolu: Elazığ’ dan, haftanın her günü, Türk Hava Yolları’ nın uçakları ile Ankara’ ya ve Ankara bağlantılı İstanbul, İzmir ve Antalya’ ya tarifeli uçak seferleri, haftada bir gün ise direkt Elazığ – İstanbul seferi yapılmaktadır. Hava Limanı Tel: (+90-424) 255 52 87

Keban Baraj gölü üzerinde, Elazığ-Pertek, Elazığ-Çemişgezek, Elazığ-Ağın arasında ulaşım feribotla sağlanmaktadır. Bu feribotlar belirtilen ilçe belediyeleri tarafından işletilmektedir.

Demiryolu: Elazığ İl merkezi Malatya’ dan gelerek Maden ve Ergani ilçesi üzerinden Diyarbakır’ a giden demiryoluna 1934 yılında açılan Yolçatı – Elazığ hattıyla bağlanmış, bu hat Elazığ İlinden geçerek Tatvan’ a ulaşmaktadır. Bununla birlikte Elazığ’ dan İstanbul’ a ve Adana’ ya demiryolu ile yolcu ve yük taşımacılığı yapılmaktadır. İstasyon Tel: (+90-424) 218 10 72 – 212 18 67

Elazığ Gakkoş Sohbet Odaları Elazığ Chat, “Sohbet Odalarına hoş geldiniz Elazığ, Namıdeğer Gakkoşlar diyarı ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır.

,Elazig Chat Siteleri
Elazig Sohbet Odaları
Elazig Sohbet Siteleri
Elazig Sesli Sohbet Sitesi
Elazig Sesli Chat Sitesi
Elazig Tanışma Siteleri
Elazig Kamerali Chat
Elazig Görüntülü Chat
Elazig Cet
Elazig Chat
Elazig Chat Ortamı
Elazig Bayan Sohbet
Elazig Erkek Sohbet
Elazig Telefon Chat
Elazig Özel Sohbet
Elazig Arkadaşlık Siteleri
Elazig Yazılı Chat
Elazig Mobil Chat
Elazig Mobil Sohbet
Elazig Seviyeli Sohbet
Elazig Ücretsiz Chat
Elazig Bedava Sohbet
Elazig Ücretsiz Chat
Elazig Kızlarla Chat Sitesi
Elazig Canlı Sohbet
Elazig Genç Sohbet
Elazig Serbest Sohbet

,Elazığ sohbet odaları;

,İnternet, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını, yeni arkadaşlıklar oluşmasını sağlayan en kolay yollardandır. Chat, internette gerçek zamanlı yapılan karşılıklı sohbet etmek anlamına gelmektedir. Chat aracılığıyla şirketler, personeller ve müşterileri arasında anlık iletişim sağlanabilir. Chat yaparak kurulan ilişkiler kolayca tükenebildiği gibi uzun yıllar sürecek birlikteliklere kapı açabilir. Teknolojinin hayatımızın vazgeçilmezi olması nedeniyle chat siteleri giderek yaygınlaşmaktadır. Chat siteleri sohbetin yanı sıra fıkra, şiir ve itiraflara yer verebilir, online alışveriş yapma imkanı sunabilir.

,Ayrıca Elazığ iline bağlı Ağın Baskil Karakoçan Keban Maden Palu Sivrice Arıcak Kovancılar Alacakaya ilçelerinde de bayan arkadaş sonuçlar görüntüleyebilirsiniz.

,Elazığ erkek arkadaş arayanlar? Elazığlı bayan ve erkekler ile tanışmak çok kolay tek yapmanız gereken profilinden beğenin sohbet kısmından yazışın yada ona mesaj yazin.

,Elazığ Dul Bayan Telefon Numaraları kategorisi ile Elazığ dul abayn telefon arkadaşı ilanlarınızı yayınlayabilir yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Kategoride Elazığ .

,Elazığ arkadaşlık – Üniversite şenlikleri arkadaşlıkları geliştiriyor. … arkadaşlık siteleri · arkadaşlık sitesi · bayan arkadaş · bayan arkadaş ara · ciddi evlilik sitesi.

,Türkiye’nin her ilinden erkek arayan bayanlar bu sayfada. Bayan arkadaş arıyorum diyen erkeklere ücretsiz arkadaşlık sitesi. Hemen dul bayan arkadaş.

,Türkiye’nin en iyi tanışma ve evlilik sitesine siz de hemen kaydolun. Ciddi Evlilik. Gizlilik esasına dayalı elit bir ortam. Gizlilik esastır. Elit bir sohbet ortamı.

,Özellikle bayan’lar için güvenilir bir liman, samimi bir arkadaş ve mutlu bir ilişki son derece önemlidir. Bu nedenle bayanlara özel olarak oluşturulmuş pek çok muhabbet kanalı var.

,arkadaşlık için burdayım doğru kişilerle tanışmak için geldim iş için bir süre bu ilçedeyim arkadaşlık edinmek için erkek arkadaşlıklar edinmek istiyorum, arkadaş arayan bayanlar. Erkek arkadaştan önce kendini bulmanın önemi. Yalnız bir kadın için hayatını paylaşacak birini bulması duygusal önceliklerinin temelidir.

.Binlerce online arkadaş muhabbete bekliyor. Sende kolayca üye olmadan, yeni insanlarla tanış. Arkadaş olmak ister misin? Yalnız ve sıkılmışsan Gönülden Sevenler tam da sana göre. Güvenilir Site. Detaylı Profil. Kolay Kayıt yok üyelik yok.

Türkiyeninen kaliteli sohbet sitesi http://Sevdayelim.net .

Elazığ chat

Elazığ chat

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

İnternette vakit geçiren insanların ziyaret ettiği sohbet sitelerinde yeni arkadaşlar edin.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.