Elazığ chat siteleri

admin     02-05-21     Chat Odaları, Genel, Radyo, Sohbet Odaları     Elazığ chat siteleri     60 Defa Okundu

Elazığ chat siteleri

,ElaZığ chat siteleri muhabbet, chat platformuna hoşgeldiniz.

Elazığ’da yaşayan veya Elazığ’lı olupta farklı bölge yada ülkede yaşayan insanların bir arada sohbet edebilmelerini sağlamak üzere, değerli kullanıcılarımıza Elazığ chat siteleri ni sunmaktan gurur duyarız.. chat, Sohbet siteleri sayesinde insanlar keyifli sohbet, muhabbet  ortamlarında yeni arkadaşlıklar ve dostuklar elde etmiş olmaktadırlar. Ayrıca her ile ve bölgeye ait Sohbet  ve Chat  odaları da bulunmaktadır. Sohbet sunucumuz sizlere Elazığ ili ve ilçelerinden katılımlar için seviyeli bir sohbet ortamında arkadaşlık kurabilmeniz için yazılı chat hizmeti sağlamaktadır. Elazığchat siteleri radyo dinleme hizmeti sağlar.

Sohbet ile birlikte eğlenceli vakit geçirebilmeniz için Radyo yayını yapılmakta ve sunucumuzda Türkiye genelinden bir çok bay bayan katılımlar sağlanmaktadır. Giriş için bir rumuz yazıp sunucuya bağlanmak yeterli olacaktır.Sitemizde herhangi bir ücret vermediğiniz gibi üyelik şartı da koşmuyoruz. Elazığ chat siteleri insanların güvenli sohbet, bedava sohbet, ücretsiz Sohbet, kaliteli Sohbet, bayan sohbet, erkek sohbet, dul sohbet, kolay sohbet, geveze sohbet, trsohbet, sosyal sohbet, radyo sohbet gibi sohbet odaları içerisinde birçok üye olmadan para ödemeden sohbet, chat yapabilecekleri mobil uyumlu Sohbet sitelerini barındıran bir sosyal ağ platformudur.

Elazıg’lı arkadaşlarımızı Sevdayelim.Netin  sunduğu imkanlardan yararlanmaları icin sohbet sitemize davet ediyoruz.www.sevdayelim.Net  iyi eğlenceler diler..

Şu konular ilginizi çeke bilir ;


Elazığ Tanitim; Elazığ, Doğu Anadolu’da tarihi Harput Kalesinin bulunduğu tepenin eteğinde kurulmuş bir şehirdir. Deniz seviyesinden 1.067 metre yükseklikte bulunan şehir, hafif meyilli bir zemin üzerindedir. Elazığ’ın yerleşim yeri olarak tarihi yeni olmasına rağmen, bölgenin tarihi oldukça eskidir. Bu nedenle Elazığ tarihini, Harput’un tarihi ile birlikte ele almamız gerekir. Mevcut tarihi kaynaklara göre Harput’un en eski sakinleri M.Ö. 2000 yıllarından itibaren Doğu Anadolu’ya yerleşen Hurriler’dir. Yine tarihi kayıtlara göre, Hurriler’den sonra bölgenin Hitit hakimiyeti altına girdiğini görmekteyiz. Çok uzun sürmeyen Hitit hakimiyetinden sonra, M.Ö. 9. asırdan itibaren Doğu Anadolu’da devlet kuran Urartular Harput’ta uzun süre hüküm sürmüştür. Sultan Addulaziz’in tahta çıkışının 5. yılında Hacı Ahmet İzzet Paşa devrinde buraya tayin edilen Vali İsmail Paşa’nın teklifi ile 1867 yılında “Mamurat ül-Aziz” adı verilmiştir. Fakat telaffuzu güç olduğundan halk arasında kısaca “El Aziz” olarak söylenegelmiştir. Atatürk’ün 1937 yılında şehre teşrifleri sırasında “Azık İli” anlamına gelen “Elazık” adı verilmiş, bu isim daha sonra “Elazığ” a dönüşmüştür.Elazığ, Doğu Anadolu’da tarihi Harput Kalesinin bulunduğu tepenin eteğinde kurulmuş bir şehirdir. Deniz seviyesinden 1.067 metre yükseklikte bulunan şehir, hafif meyilli bir zemin üzerindedir. Elazığ’ın yerleşim yeri olarak tarihi yeni olmasına rağmen, bölgenin tarihi oldukça eskidir. Bu nedenle Elazığ tarihini, Harput’un tarihi ile birlikte ele almamız gerekir. Mevcut tarihi kaynaklara göre Harputun en eski sakinleri M.Ö. 2000 yıllarından itibaren Doğu Anadoluya yerleşen Hurriler’dir. Yine tarihi kayıtlara göre, Hurriler’den sonra bölgenin Hitit hakimiyeti altına girdiğini görmekteyiz. Çok uzun sürmeyen Hitit hakimiyetinden sonra, M.Ö. 9. asırdan itibaren Doğu Anadoluda devlet kuran Urartular Harput a uzun süre hüküm sürmüştür. Sultan Addulazizin tahta çıkışının 5. yılında Hacı Ahmet İzzet Paşa devrinde buraya tayin edilen Vali İsmail Paşa’nın teklifi ile 1867 yılında Mamurat ül-Aziz adı verilmiştir. Fakat telaffuzu güç olduğundan halk arasında kısaca El Aziz olarak söylenegelmiştir. Atatürkün 1937 yılında şehre teşrifleri sırasında Azık İli anlamına gelen Elazık adı verilmiş, bu isim daha sonra Elazığ a dönüşmüştür.

Elazığ chat siteleri

Elazığ chat siteleri

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

İnternette vakit geçiren insanların ziyaret ettiği sohbet sitelerinde yeni arkadaşlar edin.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.