Ankarachat odaları

admin     20-04-21     Chat Odaları, Genel, Sohbet Odaları, Yetişkin cinsel sohbet     Ankarachat odaları     73 Defa Okundu

Ankarachat odaları;

.Yeni yüz yılın yeni chat sohbet arayüzü olarak karşımıza çıkan ankarachat odaları insanların birbirlerini daha kolay yollardan tanıyıp yeni arkadaşlıklar ve sevgililer bulma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca ankarachat odaları içerisinde bayan chat bayan arkadaş arama bedava chat ücretsiz sohbet mobil sohbet gibi farkli web sohbet platformlarını da  bulundurarak kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Hızla gelişmek te olan yeni sanal alemin bir üyesi olmak istiyor ve yepyeni sevgili ve arkadaşlıklar kurma düşüncesi içerisinde iseniz sizleride https://www.sevdayelim.net mobil sohbet arayüzü ne bekleriz. ŞEHİRLER VE KENTLER Kongreye konuşmacı olarak davet edilen Arkeoloji profesörünü karşılama ve eşlik etme görevi bana verilmişti. Ankara’dan geliyordu. Havaalanında karşıladığımda ilk sözü saatini gösterip “özellikle erken geldim, zamanımız varken Emirgan’da kahvaltı yapmak istiyorum” oldu. Emirgan çınaraltı sakin sabahlarından birindeydi. Konuğum “buraya her ne kadar çınaraltı deseler de biz ıhlamur ağacının altına oturalım” diyerek köşeye yöneldi. Çay bahçesindeki ağaçlardan birinin ıhlamur ağacı olduğunu o güne kadar fark etmediğimi düşündüm. Boğazın esintisi ile ıhlamur çiçeklerinin kokusu duyuluyordu. Arkeoloji profesörü gelen kahvaltıyı atıştırırken bir yandan da konuşma metnine göz atıyordu. Bir ara notlarından kafasını kaldırıp boğaza, geçen küçük teknelere baktı.
– Hey gidi İstanbul, şehir dedin böyle olur. Ankara’dan gelince insan daha iyi anlıyor.
– Bence biraz haksızlık ediyorsunuz. Ankara sonuçta başkent değil mi?
– Evet, Ankara bir kent, hatta başkent ama şehir değil.
Şaşırdığımı görünce açıklama gereksinimi duydu.
– İnsanların önce köyler kurduğunu, bunların büyüyerek kasaba ve şehirlere dönüştüğü zannedilir. Arkeolojik olarak bu doğru değil. Bazı yerleşimler başlangıcından itibaren şehir olarak kuruluyor. Örneğin Çatalhöyük, Troia, Efes şehir olarak kurulmuştur. İstanbul da başlangıcından itibaren çevresinde köyleri olan kocaman bir şehirdir.

https://www.sevdayelim.net

Şu konular ilginizi çeke bilir ;


– Peki ya Ankara? – Ankara kasabadan kente dönüşmüştür. Bu nedenle her daim kasaba kültürünü barındırır ve onu yansıtır. Planlı kentleşme mantığı ile modern şehircilik örneğidir ama şehrin rastlantısallığını barındırmaz. Ankara’da her şey olabildiğince planlı ve programlıdır.
– Böylesi daha iyi değil mi?
– Kimine göre öyle ama bana göre değil. Mısır çarşısına, Tahtakale’ye özelliğini veren kahveci, kunduracı, aktar ve düğmecinin bir arada olmasıdır. Planlı kentleşmede meslek grupları ayrı yerlerde toplanmıştır. Tarih boyunca şehirler farklılıkları bir arada bulundurarak var olmuş, zenginleşmiştir. İnsanları da böyledir. Her tür insanı içine alır, harmanlar ve kendine benzetir.
– Yani şehir ve kent farklı kavramlar, öyle mi?
– Kesinlikle. Bir yerleşim yeri barındırdığı farklılıklar ve rastlantısallıklar ile şehir olur. Kendine özgü canlılığı, hoşgörüsü vardır. Kentler ise insanoğlunun kurgusudur, görece yapaydır. Bu yüzden kentlerde şehrin canlılığını bulamazsın.
Kahvaltıyı bitirmiş, kahvelerimizi sipariş etmiştik. Garson masamızı toplarken bir süre daha hayranlıkla boğaza baktı. “Ama Ankara ve benzeri kentler büyüyor ve büyümeye devam ediyor” diyerek üsteledim. Gülümsedi;
– Olabilir. Şehirler şehir olarak kalada bilir kalmayada bilir. Ankara başken olarak türkiye nin en kadim şehirlerinden biridir. Ankara sohbet odaları; Ankara ‘da yaşayan genç yaşlı bay bayan bütün herkesin tanışıp kaynaşıp chat sohbet etmelerine imkan sağlayan sevdayelim chat sitesi bu hizmeti en kaliteli ve ücretsiz sağlamaktadır sizlerde bu hizmete https://sevdayelim.net adresinden ankara chat odaları ve ankarachat odaları konu başlıkları ile ulaşabilirsiniz. Ankaradan dünyaya acılan kapı https://Www.sevdayelim.net

Ankarachat odaları

Ankarachat odaları

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

İnternette vakit geçiren insanların ziyaret ettiği sohbet sitelerinde yeni arkadaşlar edin.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.